Badminton-rz.pl
Start
Dwa medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Badmintonie w Sobótce

W dniach 20-22.06. 2014 r. w Sobótce rozgrana została Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Badmintonie. Nasze województwo reprezentowało 10 zawodników z następujących klubów: UKS Orbitek Straszęcin, UKSB Volant Mielec, UKS Sokół Ropczyce, MKS Stal Nowa Dęba, UKS Trójka Tarnobrzeg i UKS Start Widełka. Ich występ zaowocował srebrnym i brązowym  medalem oraz piatym miejscem województwa w klasyfikacji ogólnej. Zdobywczyniami medali zostały dziewczęta Magdalena Machnik (Orbitek Straszęcin) srebrny w grze mieszanej występująca w parze z Rafałem Markowiczem z Gorlic, oraz Agnieszka Szymaszek (Orbitek Straszęcin) wraz z Katarzyną Słombą z UKSB Volant Mielec które zdobyły brazowy medal w grze podwójnej.

Pozostałe miejsca naszych reprezentatntów:
Gra pojedyncza dziewcząt:
9 miejsce - Kinga Gurz - UKS Sokół Ropczyce, 17 miejsce Urszula Rumak - UKS Start Widełka
Gra pojedyncza chłopców:
17 miejsce - Patry Kopeć - MKS Stal Nowa Dęba
Gra podwójna chłopców:
5 miejsce - Szymon Malik UKS Trójka Tarnobrzeg/Patryk Kopeć - MKS Stal Nowa Deba i Paweł Kopański UKS Start Widełka
17 miejsce - Igor Iwański - UKSB Volant Mielec/Maciej Wadowski - AZSAGH Kraków
Gra podwójna dziewcząt:
5 miejsce - Magdalena Machnik - UKS Orbitek Straszęcin/Emilia Jaworska - MKS Spartakus Niepołomice
Gra mieszana:
5 miejsce - Szymon Malik UKS Trójka Tarnobrzeg/Agnieszka Szymaszek (Orbitek Straszęcin)
5 miejsce - Katarzyna Słomba - UKSB Volant Mielec/Dawid Mazur LKS Technik Głubczyce