Badminton-rz.pl
Start
IX Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych

abgW Gorlicach rozegrane zostały IX Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów w różnych dyscyplinach sportowych, między innymi w badmintonie i pływaniu. Na starcie mistrzostw stanęło łącznie 172 zawodniczki i zawodników z trzech państw: Słowacji, Ukrainy i Polski, reprezentujących 22 jednostki samorządowe z całej Polski. Bardzo dobrze w zawodach tych spisali się reprezentanci Nowej Dęby. Na szczególne podkreślenie zasługuje postawa 55 - letniego Adama Bunio, który w doskonałym stylu wywalczył

pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrza Polski w badmintonie w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii powyżej 45 lat. W pojedynku półfinałowym nowodębianin pokonał Posła na Sejm, przewodniczącego parlamentarnego zespołu d/s promocji i rozwoju badmintona Zbigniewa Dolatę (Gniezno) 2:0 (11:7;13:11), a w pojedynku finałowym po jeszcze lepszej grze pokonał o 10 lat młodszego Pawła Sarka (Kielce) 2:1 (15:7;12:15;15:10). Tym samym zawodnik z Nowej Dęby obronił tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem. Na bardzo dobrym, czwartym miejscu uplasował się debiutant Janusz Szymański, a na miejscu dziesiątym mistrzostwa ukończył Witold Bal. W kategorii do 45 lat w grze pojedynczej mężczyzn dobre ósme miejsce wywalczył Grzegorz Ordon, a na miejscu dziewiątym uplasował się Rafał Lewandowski. W pływaniu na dystansie 50 metrów bardzo dobre czwarte miejsce wywalczył Rafał Lewandowski. Dzięki takiej postawie swoich samorządowców Miasto i Gmina Nowa Dęba została sklasyfikowana na wysokim 11 miejscu w Polsce w klasyfikacji drużynowej.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.