Badminton-rz.pl
Start
Udany start w Grand Prix w Bieruniu

bier100W Bieruniu k/ Katowic rozegrany został pierwszy w tym sezonie Turniej Grand Prix Polski w badmintonie w kategorii młodzików i juniorów. Historyczny sukces odnieśli w nim badmintoniści z Podkarpacia, którzy wystąpili aż w czterech finałach oraz wywalczyli wiele czołowych miejsc w pierwszej ósemce. W zawodach tych Podkarpacie było reprezentowane przez badmintonistki i badmintonistów z następujących klubów: MKS "Stal" Nowa Dęba, UKS Orbitek Straszęcin, UKS "Aktywna Piątka" Przemyśl, UKS Trójka Tarnobrzeg, UMKS Dubiecko.  Rewelacyjnie spisał się debel Natalia Róg (Stal Nowa Dęba) / Magdalena Golenia, który w grze podwójnej młodziczek zostały zwyciężczyniami tej gry. Pokonały one tak w pojedynku półfinałowym, jak i finałowym po trzysetowej doskonałej, stojącej na wysokim poziomie walce obecne kadrowiczki Polski. W półfinale pokonały debel STB Energii Lubliniec Agnieszka Foryta / Hanna Szymańska 2:1 (17:21;21:16;21:19). W finale natomiast pokonały debel UKS Unii Bieruń Magdalena Kulska / Zuzanna Parysz 2:1 (21:18;16:21;21:13). W grze mieszanej młodzików bardzo dobre drugie miejsce wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba). Na podkreślenie zasługuje fakt, że oboje dopiero pierwszy sezon występują w tej kategorii wiekowej, a pojedynek finałowy przegrali po trzysetowej zaciętej walce z obecnymi mistrzami Polski Kordianem Kobylnikiem (LKS Technik Głubczyce) / Agnieszką Forytą (STB Energia Lubliniec). Na miejscu czwartym zawody ukończył mixt: Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) / Hanna Szymańska (STB Energia Lubliniec). W grze podwójnej młodzików również doskonałe drugie miejsce wywalczył debel chłopców: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl). W grze pojedynczej młodzików znakomite drugie miejsce wywalczył Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin). Na miejscu piątym uplasował się Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl), a na miejscu dziewiątym Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba). W grze pojedynczej młodziczek na miejscu piątym uplasowała się Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce). W kategorii juniorów w grze pojedynczej chłopców czwarte miejsce wywalczył Szymon Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg). W grze mieszanej na czwartym miejscu uplasował się mixt: Rafał Markowicz (UKS Orliki Ropica Polska) / Magdalena Machnik (UKS Orbitek Straszęcin). Rozegrano również turniej ogólnopolski w kategorii U - 11. W kategorii U - 11 w grze podwójnej dziewcząt na miejscu drugim uplasował się debel: Emila Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin) / Kinga Kura (UKS Spartakus Niepołomice). W grze pojedynczej dziewcząt w kategorii U - 11 na piątym miejscu uplasowała się Emilia Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin). Jest to kolejny znakomity wynik podkarpackich badmintonistów odniesiony w tym sezonie na arenie ogólnopolskiej w rywalizacji z najlepszymi polskimi badmintonistami w tych kategoriach wiekowych!

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.