Badminton-rz.pl
Start
Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty 2013

piter100W Chęcinach k / Kielc z udziałem 80 zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały XIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie. Mistrzostwa swoją obecnością uświetnili między innymi gospodarze województwa świętokrzyskiego, samorządowcy oraz Posłowie na Sejm RP na czele z Posłem Zbigniewem Dolatą z Gniezna (który czynnie w badmintonowych zmaganiach uczestniczył na korcie), przewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. promocji badmintona.<WYNIKI> <GALERIA>

Podkarpacie w mistrzostwach tych reprezentowała trójka graczy: Dariusz Stańko z Przemyśla, Piotr Skrzek z Dębicy i Adam Bunio z Nowej Dęby. Zawodnicy ci spisali się doskonale przywożąc z mistrzostw w sumie pięć medali dla Podkarpacia. W kategorii wiekowej do 35 lat doskonale spisał się Piotr Skrzek szkoleniowiec badmintonistów UKS Orbitek Straszęcin, który w singlu mężczyzn wywalczył pierwsze miejsce, zloty medali i tytuł mistrza Polski, pokonując w finale Rafała Ciuryska (Kraków) 2:0 (21:16;21:18). W grze podwójnej mężczyzn w tej kategorii wiekowej trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel w składzie: Piotr Skrzek (Dębica) / Jarosław Górski (Gorlice). W grze mieszanej w kategorii wiekowej do 45 lat drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski wywalczył mixt w składzie: Dariusz Stańko (Przemyśl) / Dominika Guzik - Płuchowska (Kraków), który w finale uległ parze: Marek Gałczyński (Suchedniów) / Barbara Kustra (Warszawa)1:2 (24:22;6:21;12:21). W mistrzostwach tych rewelacyjnie spisał się Adam Bunio, na co dzień szkoleniowiec nowodębskich badmintonistów, który zdobył podwójną koronę mistrza Polski. Najpierw pierwsze miejsce złoty medal i tytuł mistrza Polski wywalczył w grze mieszanej w kategorii 46 - 55 lat, mając za partnerkę Marię Brzeźnicką (Garwolin). W finale mixta pokonali oni parę Kazimierz Prędki / Zdzisława Prędka (Warszawa) 2:0 (21:7; 21:14). Następnie po drugi tytuł mistrzowski i złoty medal sięgnął w grze podwójnej mężczyzn w kategorii 46 - 55 lat, mając za partnera 72 - letniego Kazimierza Prędkiego (Warszawa). Debel Bunio / Prędki po dramatycznym, stojącym na wysokim poziomie pojedynku pokonał parę Zbigniew Dolata / Marek Machiński (Gniezno) 2:1 (14:21;21:15;21:18). Maria Brzeźnicka (Garwolin), Marek Gałczyński (Suchedniów) i Adam Bunio (Nowa Dęba) zostali uznanymi najlepszymi zawodnikami XIII Indywidualnych Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie, zdobywając podwójne korony mistrzów Polski. Tak więc Piotr Skrzek i Adam Bunio poszli w ślady swoich podopiecznych i też dołączyli do grona tegorocznych medalistów najważniejszych imprez badmintonowych w Polsce swoich macierzystych klubów.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.