Badminton-rz.pl
Start
Międzywojewódzkie MMŁ w Niepołomicach - ZWYCIĘSTWO!!!! 46-9 Email

<FOTO> <WYNIKI><STATYSTYKI>

W miejscowości Niepołomice koło Krakowa 9 maja 2015 r.rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie. Reprezentacja województwa podkarpackiego rywalizowała z województwem małopolskim. Podkarpacie prowadzone przez duet trenerów: Adama Bunio (Stal Nowa Dęba) i Piotra Skrzeka (UKS Orbitek Straszęcin) zdecydowanie pokonało Małopolskę 46:9, wręcz deklasując swojego rywala.

To kolejny duży i spektakularny szkoleniowy sukces w tym sezonie trenerskiego duetu: Adam Bunio i Piotr Skrzek, którzy z dużym powodzeniem prowadzą w tym sezonie kadrę podkarpackich badmintonistów w prestiżowych zawodach na arenie ogólnopolskiej. Klasyfikacją medalową wygrał MKS Stal Nowa Dęba, którego badmintoniści wywalczyli łącznie a 9 medali: 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej uplasował się UKS Orbitek Straszęcin, a na miejscu trzecim UKS Spartakus Niepołomice. W klasyfikacji punktowej klubów  zwyciężył zespół Stali Nowa Dęba zdobywając łącznie 17,5 punktów. Na miejscu drugim uplasował UKS Orbitek Straszęcin z 14 punktami, a na miejscu trzecim UKS Spartakus Niepołomice z 6,5 punktami. Punkty zdobyte w tej rywalizacji liczą się do współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie. Jest to kolejny duży i spektakularny sukces badmintonistów z Podkarpacia w tym sezonie, a co najważniejsze podkarpackiej myśli szkoleniowej. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Młodzików, które w dniach 15 - 17.05.2015r. rozegrane zostaną w Rzeszowie, a o medale rywalizować będą najlepsi polscy młodzicy i będzie to prawdziwe badmintonowe święto na Podkarpaciu.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.