Krajowy Turniej Młodzików, Młodzików Młodszych oraz Żaków i Żaków Młodszych Orbitek CUP 2021

W dniach 20 – 21.02.2021 r. na Podkarpaciu w Żyrakówie  oraz w Straszęcinie  rozegrane zostały: Krajowy Turniej Młodzików i Krajowy Turniej Młodzików Młodszych oraz Krajowy Turniej Żaków i Żaków Młodszych “Orbitek Cup” w badmintonie. Na starcie stanęli zawodniczki i zawodnicy z klubów Polski wschodniej, centralnej i południowej. W zawodach udział wzięło 163 młodych badmintonistów z 29 klubów z całej Polski. W tym gronie nie zabrakło również badmintonistów z klubów Podkarpackich: UKS Orbitek Straszęcin, MKS Stal Nowa Dęba, SSKS Badminton Przemyśl, UKS Sokół Ropczyce, UKS Arka Umieszcz, UKS Skarbek Gogołów oraz zawodników niezrzeszonych.
Badmintoniści z Podkarpacia spisali się w tych zawodach bardzo dobrze zajmując wiele czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ozdobą zmagań młodych Podkarpackich badmintonistów był pojedynek finałowy w grze pojedynczej młodzików pomiędzy Krystianem Wąsikiem (Stal Nowa Dęba) a Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin). Obaj badmintoniści zademonstrowali jak na tę kategorię wiekową bardzo dobrą technikę oraz zmysł taktyczny, a cały pojedynek stał na znakomitym poziomie sportowym.
Wyniki gier w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Żacy Młodsi U – 9
Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce Aleksander Turski MKS Orlicz Suchedniów
2 miejsce Aleksander Skóra UKS AB Kraków
3/4 Marcel Kupiec MMKS Kędzierzyn-Koźle/Tymoteusz Piskorz UKS Arka Umieszcz
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce Antonina Skrzek – UKS Orbitek Straszęcin
2 miejsce Weronika Gucwa MMKS Kędzierzyn-Koźle
3/4 miejsce Zuzanna Biłas MKS Skabrek Gogołów/Amelia Madaj JKB Jarosław
Żacy U – 11
Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce Jakub Chrząszcz MKS Orlicz Suchedniów
2 miejsce Piotr Sawicz MKS Orlicz Suchedniów
3/4 miejsce Aleksander Bandrowicz Przemyśl / Karol Pyrlik MKS Spartakus Niepołomice
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce Maria Jędrusik ULKS Lotka gmina Olsztyn
2 miejsce Pola Andrzejewska MKS Orlicz Suchedniów
3/4 miejsce Nikola Misiaszek UMKS Junis Szczucin / Klara Siadłak  ULKS Lotka gmina Olsztyn
Młodzicy U – 15
Gra pojedyncza :
1 miejsce Krystian Wąsik MKS Stal Nowa Dęba
2 miejsce Bartosz Kufel UKS Orbitek Straszęcin
3/4 miejsce Brajan Płoszczyca UKS Unia Bieruń
3/4 miejsce Filip Zioła UKS Unia Bieruń
Gra pojedyncza k:
1 miejsce Alicja Syrek UKS Unia Bieruń
2 miejsce Karolina Kostyra UKS Unia Bieruń
3/4 miejsce Liliana Zgryza UKS Junior Wrzosowa
3/4 miejsce Amelia Socha UKS Unia Bieruń
Gra podwójna :
1 miejsce Bartosz Kufel UKS Orbitek Straszęcin/Krystian Wąsik MKS Stal Nowa Dęba
2 miejsce Brajan Płoszczyca UKS Unia Bieruń/Filip Zioła UKS Unia Bieruń
3/4 miejsce Szymon Kazimir SSKS Badminton Przemyśl/Szymon Turski MKS Orlicz Suchedniów
3/4 miejsce Mateusz Kukla UKS AB Kraków/Emil Kwieciński UKS AB Kraków
Gra podwójna :
1 miejsce Karolina Kostyra UKS Unia Bieruń/Amelia Socha UKS Unia Bieruń
2 miejsce Agata Kozicka UKS Unia Bieruń/Alicja Syrek UKS Unia Bieruń
3/4 miejsce Urszula Wojtysiak UKS Junior Wrzosowa/Liliana Zgryza UKS Junior Wrzosowa
3/4 miejsce Milena Baryła Górnik Łęczna SA/Oliwia Haładus Górnik Łęczna SA
Gra mieszana :
1 miejsce Bartosz Kufel UKS Orbitek Straszęcin/Oliwia Krystek UKS Orbitek Straszęcin
2 miejsce Szymon Turski MKS Orlicz Suchedniów/Liliana Zgryza UKS Junior Wrzosowa
3/4 miejsce Mikołaj Mroszczyk UKS Milenium Warszawa/Urszula Wojtysiak UKS Junior Wrzosowa
3/4 miejsce Brian Borowski UKS Korona Pabianice/Aleksandra Janas (MKS Skarbek Gogołów)
Młodzicy Młodsi U – 13
Gra pojedyncza :
1 miejsce Mikołaj Krystek UKS Orbitek Straszęcin
2 miejsce Feliks Getka UKS Milenium Warszawa
3/4 miejsce Radosław Czapczyński MKS Imielin
3/4 miejsce Ksawery Kwieciński UKS AB Kraków
Gra pojedyncza :
1 miejsce Oliwia Kanik ULKS Lotka gm. Olsztyn
2 miejsce Nikola Płuchowska UKS AB Kraków
3/4 miejsce Oliwia Surowiec —-
3/4 miejsce Julia Piaskowska UKS Sokół Ropczyce
Gra podwójna :
1 miejsce Bartosz Koza Górnik Łęczna SA/Mikołaj Krystek UKS Orbitek Straszęcin
2 miejsce Ksawery Kwieciński UKS AB Kraków/Franciszek Sacha UKS AB Kraków
3 miejsce Radosław Czapczyński MKS Imielin/Mateusz Michalik ULKS Lotka gm. Olsztyn
Gra podwójna :
1 miejsce Oliwia Kanik ULKS Lotka gm. Olsztyn/Karolina Wieczorek ULKS Lotka gm. Olsztyn
2 miejsce Natalia Horst SSKS Badminton Przemyśl/Nikola Płuchowska UKS AB Kraków
3 miejsce Julia Oszajca MKS Skarbek Gogołów / Julia Piaskowska UKS Sokół Ropczyce
Gra mieszana :
1 miejsce Mikołaj Krystek UKS Orbitek Straszęcin/Julia Piaskowska UKS Sokół Ropczyce
2 miejsce Bronisław Skóra UKS AB Kraków/Nikola Płuchowska UKS AB Kraków
3 Kajetan Mroszczyk UKS Milenium Warszawa/Julia Oszajca MKS Skarbek Gogołów
Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, co na Podkarpaciu, a szczególnie w Żyrakowie i Straszęcinie jest już stałą tradycją.
Wszystkim uczestnikom należą się słowa podziękowania za sportową postawę, a zwycięzcom gratulacje za zaprezentowaną formę.