GRAND PRIX POLSKI w Imielinie w czterech kategoriach

W dniach 4-6.12.2020 r. w Imielinie  z udziałem 294 zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały turnieje badmintona Grand Prix Polski w kategorii młodzików U – 15 i juniorów młodszych U – 17 oraz w kategorii juniorów U – 19 i młodzików młodszych U – 13 W tych prestiżowych zawodach jakim dla polskich badmintonistów jest Grand Prix Polski wystartowała również 14 – osobowa reprezentacja podkarpackich badmintonistów z takich klubów jak: UKS Orbitek Straszęcin, MKS Stal Nowa Dęba, UKS Sokół Ropczyce, UKS Start Widełka i UKS Skarbek Gogołów. Badmintoniści z Podkarpacia spisali się dobrze zajmując wśród silnej stawce rywali miejsca w ścisłej czołówce. Bardzo dobrze spisały się dziewczęta z UKS Orbitek Straszęcin, które dwa razy stawały na podium dla zwycięzców.  W grze podwójnej juniorek młodszych trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel dziewcząt w składzie: Emilia Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin) / Julia Stankiewicz (UKS Hubal Białystok). W grze podwójnej młodziczek trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel dziewcząt: Oliwia Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) / Ewa Bartłomiejczuk (MKS Orlicz Suchedniów). Znakomicie spisała się również Jessica Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce), która w grze pojedynczej juniorek wywalczyła rewelacyjne drugie miejsce i srebrny medal, a w grze podwójnej juniorek Jessica spisała się jeszcze lepiej, bo wspólnie z Aleksandrą Radziszewską (UKS Hubal Białystok) wywalczyły pierwsze miejsce i złoty medal. Jessica Orzechowicz na Śląsku w ciągu tygodnia zdobyła komplet medali we wszystkich kategoriach: medal złoty w grze podwójnej, medal srebrny w grze pojedynczej i medal brązowy  w grze mieszanej. Trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii młodzików młodszych wywalczyła Julia Piaskowska (UKS Sokół Ropczyce) wspólnie z Piotrem Babiczem ((BKB Set Mazańcowice). Bardzo dobre 4 miejsce w grze podwójnej wywalczył Mikołaj Krystek z UKS Orbitek Straszęcin. Niewiele do medalu zabrało w grze mieszanej debiutującej na Turniejach GPP Juli Oszajca zawodniczce z MKS Skarbek Gogołów. W decydującym o medalu 3 secie para mixtowa wygrywała 16-12 i … przegrali do 17.
Pozostałe wyniki również przedstawiają się korzystnie.
Grand Prix Polski Juniorów Młodszych U – 17
Gra pojedyncza chłopców:
22 miejsce  – Kamil Malak (Stal Nowa Dęba)
Gra podwójna chłopców:
12 miejsce – Kamil Malak (Stal Nowa Dęba) / Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba)
Gra mieszana:
7 miejsce – Mikołaj Kraft (CT Arena Hawel Academy Poznań) / Skrzek Emilia (UKS Orbitek Straszęcin)
Grand Prix Polski Młodzików U – 15
8 miejsce – Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba)
6 miejsce – Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin)
8 miejsce – Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) / Oliwia Krystek (UKS Orbitek Straszęcin)
Gra podwójna dziewcząt:
14 miejsce – Aleksandra Janas (UKS Skarbek Gogołów) / Lena Baranowska (KS Hubertus Zalesie Górne)
Grand Prix Polski Juniorów U – 19
6 miejsce – Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin)
15 miejsce – Wiktor Grzyb (UKS Orbitek Straszęcin)
18 miejsce – Adrian kowal (Stal Nowa Dęba)
6 miejsce – Wiktor Grzyb (UKS Orbitek Straszęcin) / Filip Wierciński (KS Badminton Kobierzyce)
8 miejsce – Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Maxim Ovchinnikov (SKB Suwałki)
11 miejsce – Adrian Kowal (Stal Nowa Dęba) / Jakub Górski (SSB Sulęcin)
Grand Prix Polski Młodzików Młodszych U – 13
5 miejsce – Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin)
4 miejsce – Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) / Maksymilian Piekarczyk (BKB Set Mazańcowice)
Gra pojedyncza dziewcząt:
14 miejsce – Julia Piaskowska (UKS Sokół Ropczyce)
16 miejsce – Oliwia Surowiec (UKS Start Widełka) / Julia Siwek (Górnik Łęczna SA)
13 miejsce – Hubert Kajzer (AZSUŚ Katowice) / Oliwia Surowiec (UKS Start Widełka)
5 miejsce – Julia Oszajca MKS Skarbek Gogołów /Wiktor Marcinski UKS AB Kraków
Był to już ostatni w tym wyjątkowo trudnym roku wysoko punktowany Turniej rangi Grand Prix Polski, na którym bardzo dobry występ odnotowali tradycyjnie sportowcy z podkarpacia. Występ bardzo udany, bo okraszony 5 medalami i wieloma miejscami w ścisłej krajowej czołówce Gratulacje dla całej ekipy za doskonałą promocję województwa podkarpackiego na arenie ogólnopolskiej.