Mistrzostwa WSZW w badmintonie

W dniu 28.06.2019 r. w Zespole Szkół w Straszęcinie odbyły się zawody o Mistrzostwo WSzW w Rzeszowie w Badmintonie.Udział wzięli: reprezentacja WSzW w Rzeszowie oraz podległych WKU: w Jarosławiu, Jaśle, Mielcu, Nisku, Rzeszowie oraz Sanoku. Po zaciętej rywalizacji w turnieju indywidualnym najlepszy okazał się reprezentant WSzW w Rzeszowie tuż przed reprezentantem z WKU w Mielcu i drugim zawodnikiem z WSzW w Rzeszowie. Turniej deblowy wygrała reprezentacja WSzW w Rzeszowie, drugie miejsce zajęło WKU w Mielcu, a trzecie WKU w Nisku. W klasyfikacji generalnej najlepsi okazali się reprezentanci WSzW w Rzeszowie, na drugim miejscu podium uplasowali się zawodnicy z WKU w Mielcu, a na najniższym stopniu podium stanęło WKU w Nisku. Zawody zostały przeprowadzone w bardzo sportowej atmosferze, w której nie brakowało zaciętych pojedynków. Na zakończeniu turnieju pojawił się Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mielcu, który osobiście wręczał zawodnikom pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Orbitek oraz Podkarpacki Związek Badmintona.