Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Głubczycach

W dniach 15-18.11.2018 r. zawodnicy z czterech klubów tj. UKS Orbitek Straszęcin, SSKB Badminton Przemyśl i Start Widełka wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych. Z 6 występujących zawodników 5 to zawodnicy o rok młodsi co pozwoli im na wystąpienie w mistrzostwach Polski tej kategorii za rok. Mimo różnicy wiekowej nasi reprezentanci dzielnie walczyli o dobre miejsca. W grze pojedynczej chłopców 9 miejsce zajął Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba).  W Grze  pojedynczej dziewcząt w eliminacjach wystąpiły Emilia Pastuła (UKS Start Widełka) i Oliwia Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) ale nie uzyskały awansu do turnieju głównego. W grze podwójnej dziewcząt  zawodniczki UKS Start Widełka Emilia Pastuła i Klaudia Rzeszutek w walce o medal uległy parze z Bierunia (późniejszym złotym medalistkom) i ostatecznie zajęły wysokie 5 miejsce. W grze podwójnej chłopców 9 miejsce zajęła para Bartosz Kufel(UKS Orbitek Straszęcin/ Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba). Natomiast Kacper Drymajło (SSKB Przemyśl) występujący w parze z zawodnikiem z Niepołomic Michałem Nawrockim zajęli 17 miejsce. W grze mieszanej 9 miejsce zajęła para ze Straszęcina Bartosz Kufel/ Oliwia Krystek. Mimo braku medali start zawodników można uważać za udany i dobrze prognozujący udział w przyszłorocznych Mistrzostwa Polski.
” Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.