Mistrzostwa badmintonowe lekarzy

W dniach 27 – 28 maja 2017 r. w Łodzi rozegrane zostały się dwa duże turnieje badmintona, w których znakomicie spisał się badmintonista Stali Nowa Dęba, wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg (na co dzień student Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie) Wojciech Kurzyński. W sobotę 27.05.2017 r. rozegrany został VI Medyczny Puchar Badmintona.  W singlu mężczyzn w kategorii U – 35 lat Wojtek wywalczył w doskonałym stylu pierwsze miejsce i złoty medal. W deblu mężczyzn wspólnie z Arkadiuszem Kołodziejem z Łodzi w kategorii U – 45 lat wywalczyli drugie miejsce i srebrny medal. W niedzielę 28.05.2017 r. rozegrane zostały V Mistrzostwa Polski Lekarzy w badmintonie. W singlu mężczyzn w kategorii „student medycyny” również po doskonałej i morderczej grze Wojtek wywalczył pierwsze miejsce i złoty medal. W deblu wspólnie z jednym z organizatorów mistrzostw  Robertem Bibikiem z Łodzi wywalczyli pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii U – 45.  Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i dzięki Wojtkowi przyniosły historyczne, bo pierwsze medale dla nowodębskiego badmintona w kategorii medycyna. To kolejny wkład medalowy badmintonistów z Nowej Dęby w złoty jubileusz istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby, przypadający w tym roku.