Dwa medale Patryka na Grand Prix Juniorów Młodszych w Zielonce

W dniach 05-07.05.2017 r. w Zielonce k/Warszawy  odbył się ostatni turniej z cyklu Grand Prix Gold w tym sezonie. Ekipę z Podkarpacia reprezentowało pięciu zawodników z czterech klubów :
– Maria Dziedzic (UKS „Sokół” Ropczyce)
– Aleksandra Jodłowska (UKS „Sokół” Ropczyce)
– Klaudia Bukowińska (RKB Rzeszów)
– Beta Mycek (MKS „Stal” Nowa Dęba)
– Patryk Kordek (UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl)
Najlepiej spośród wszystkich zawodników spisał się reprezentant z Przemyśla – Patryk Kordek zdobywając dwa srebrne medale. Pierwszy z nich Patryk wywalczył w grze mieszanej w parze z Dominiką Kwaśnik (BENINCA UKS „Feniks” Kędzierzyn Koźle) ulegając jedynie w finałowym meczu parze Agnieszka Foryta (STB Energia Lubliniec) / Kordian Kobylnik (LKS Technik Głubczyce) 16:21 ; 19:21. Drugi srebrny medal przypadł Patrykowi w grze pojedynczej chłopców U17. Tutaj podobnie jak w grze mieszanej zawodnik z Przemyśla uległ koledze z głubczyckiego technika – Kordianowi Kobylnikowi nieznacznie przegrywając w trzysetowym pojedynku : 21:16 ; 16:21 ; 24:22. W turnieju B, w grze pojedynczej wystąpiła Maria Dziedzic, która doszła do finału, przegrywając jedynie z Weroniką Górniak (UKSB Millenium Warszawa) 8:21 ; 14:21. W grze podwójnej niestety nie zobaczyliśmy pary Maria Dziedzic / Zofia Tomczyk (MKS „Stal” Nowa Dęba), ponieważ na treningu przed turniejem kontuzji zerwania torebki stawowej nabawiła się Zofia Tomczyk. W grze mieszanej oraz podwójnej, również w turnieju B wystartowała Aleksandra Jodłowska. W grze mieszanej w parze z Wojciechem Brudkiem (Plesbad Pszczyna) dotarła do finału i tutaj niestety ulegli warszawskiej parze  Weronika Górniak / Jakub Melaniuk 10:21 ; 14:21. W grze podwójnej zawodniczka ropczyckiego „Sokoła” w parze z Klaudią Bukowińską (RKB Rzeszów) uplasowała się na 7 pozycji. Klaudia zagrała jeszcze singla zajmując miejsce 9 w turnieju głównym. Reprezentantka klubu z Nowej Dęby zagrała dwie gry, mieszaną i podwójną (zastępując w niej kontuzjowaną koleżankę – Zofię Tomczyk). W grze podwójnej Beata w parze z Aleksandrą Pająk (MKS „Orlicz” Suchedniów) uplasowała się na 5 pozycji turnieju zasadniczego wygrywając z parą : Dominika Chojnacka (KS Match Point Ślęza) / Sandra Miler (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) 21:12 ; 21:15. Identyczną pozycję Beata Mycek zajęła również w grze mieszanej z Miłoszem Miernikiem (MKS „Orlicz” Suchedniów).  Był to ostatni start zawodników z podkarpackich klubów przed zbliżającymi się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się w dniach 26-28 maja 2017 r. w Babimoście. FINAŁ Kobylnik – Kordek YOUTUBE BADMINTON POLSKA