Drugi brązowy medal w Mistrzostwach Polski Województw naszych reprezentantów

W Głubczycach w dniach 1-2.04.2017 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w Badmintonie Juniorów Młodszych. Reprezentacja Podkarpacia wystąpiła w składzie Magdalena Golenia, Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin), Beata Mycek, Rafał Lejko (MKS Stal Nowa Dęba), Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) i Klaudia Bukowińska (RKB Rzeszów). Nasi zawodnicy pokonali w grupie 5:0 reprezentację województwa Małopolskiego oraz 4:1 reprezentację województwa Lubelskiego. W półfinale naszymi przeciwnikami byli zawodnicy z województwa Opolskiego zaliczani do faworytów tej imprezy. Niestety przegraliśmy pierwsze trzy gry i zakończyliśmy turniej na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal. Tym samym nasi juniorzy młodsi zdobyli drugi brązowy medal dla województwa po brązowym medalu juniorów którzy zajęli takie samo miejsce w Kępnie. Kolejnym startem przed naszymi zawodnikami będzie turniej Grand Prix w Katowicach.

” Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego”