Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w Żyrakowie

W Żyrakowie w dniu 8.10.2016 roku rozegrany został Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych. W turnieju wystąpili nasi najlepsi reprezentanci w tych kategoriach oraz również wielu zawodników z kraju. Łącznie w turnieju wzięło udział 69 zawodników  z 15 klubów. W roli głównej w kategorii młodzików wystąpili zawodnicy którzy bardzo dobrze wypadli w  Grand Prix Gold w Lubinie. W grze pojedynczej młodzików zwyciężył Szymon Maciąg(UKS Start Widełka), który pokonał Konrada Krystka (UKS Orbitek Straszęcin), a trzecie miejsce zajął również reprezentant Orbitka Wiktor Grzyb. W grze pojedynczej dziewcząt na trzecim miejscu uplasowała się Jessica Orzechowicz (UKS MIX Team Tarnowiec), która również zajęła również trzecie miejsce w grze podwójnej dziewcząt występując w parze z Amelią Bukowińską (UKS Dubiecko). W grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce zajęła para Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin)/Jakub Suszyński (MKS Stal Nowa Dęba), która nie miała sobie równych podczas tej rywalizacji.  Podobnie jak w Lubinie na Grand Prix Gold w finale wystąpili Szymon Maciąg(UKS Start Widełka)/Zuzanna Luban(Lubliniec) oraz Jakub Suszyński (MKS Stal Nowa Dęba)/Arianna Biel (Unia Bieruń). I tym razem lepsza okazała się para Maciąg/Luban. Nadmienić należy że trzecie miejsce zajął kolejny nasz mixt Michał Kosztyło(Orbitek Straszęcin)/Jessica Orzechowicz (MIX-Team Tarnowiec) Galeria zdjęć Rafała Kosztyło oraz Piotra Muszyńskiego
W kategorii młodzików w grze podwójnej chłopców drugie miejsce zajął Arkadiusz Dydyński(Orbitek Straszęcin) występujący w parze z Pawłem Muchą (Spartakus Niepołomice). Natomiast w grze podwójnej dziewcząt dwie nasze pary reprezentujące UKS orbitek Straszęcin stanęły na podium. Drugie miejsce zajęły Emilia Skrzek/Klaudia Zator a trzecie miejsce Eliza Piekoś/Oliwia Tęcza.